225 A 600 V 3Ø Molded Case Breaker Electrical Panel
Ref: FEL-0806
Available
Qty 1
Brand
Square D
Catalog Number
HCN14522
Reference
FEL-0806
Location
St-Jérôme
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| Amperage | 225 A |
| System Voltage | 600 V |
| Phase | 3Φ |
| Conductors | 3 |
| Operation | |
| Frequency | 60 Hz |
| Max Circuits | 18 |
| Configuration | |
| Application type | Molded case breaker |
| Mounting Type | Plug-in |
| Environment | |
| NEMA Rating | 1 |
| Physical | |
| Dimensions | 2′2″ × 4′4″ × 4′4″ |
Compatibility
Compatible breaker frames
FA, FI, HJA
FA
FI
HJA
HLA
HRA
BDA
BGA
BJA
BKA
HDA