800 A 600 V 3Ø Molded Case Breaker Electrical Panel
Ref: FEL-0809
Available
Qty 1
Brand
Westinghouse
Model
PRL4
Reference
FEL-0809
Location
St-Jérôme
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| Amperage | 800 A |
| System Voltage | 600 V |
| Phase | 3Φ |
| Conductors | 3 |
| Operation | |
| Frequency | 60 Hz |
| Max Circuits | 32 |
| Configuration | |
| Application type | Molded case breaker |
| Mounting Type | Bolt-on |
| Environment | |
| NEMA Rating | 1 |
| Physical | |
| Dimensions | 2′ × 4′9″ × 11″ |
Compatibility
Compatible breaker frames
FDB, HFD, FDC
FDB
HFD
FDC
EHD
FD
ED
FDE
ND
NDC
CNDC
HLD
LD
LDC
KDC
KD
HAD
HKD
CKD
HKDL