100 A 208/120 V 3Ø Breaker Electrical Panel
Ref: FEL-0810
Available
Qty 1
Brand
Eaton
Model
PRL1
Reference
FEL-0810
Location
St-Jérôme
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| Amperage | 100 A |
| System Voltage | 208/120 V |
| Phase | 3Φ |
| Conductors | 4 |
| Operation | |
| Frequency | 60 Hz |
| Max Circuits | 24 |
| Configuration | |
| Application type | Breaker |
| Mounting Type | Bolt-on |
| Physical | |
| Dimensions | 1′8″ × 2′6″ × 6″ |
Compatibility
Compatible breaker frames
BAB
BAB