400 A 600/347 V 18 kA Switchgear
Ref: FEL-0818
Available
Qty 1
Brand
Siemens
Model
SMP
Reference
FEL-0818
Location
St-Jérôme
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| Amperage | 400 A |
| System Voltage | 600/347 V |
| Phase | 3Φ |
| Conductors | 4 |
| kAIC | 18 kA |
| Operation | |
| Frequency | 60 Hz |
| Environment | |
| NEMA Rating | 1 |
| Physical | |
| Dimensions | 5′2″ × 7′8″ × 1′1″ |