1200 A 600/347 V 3Ø Fused Electrical Panel
Ref: FEL-0820
Available
Qty 1
Brand
Federal Pioneer
Model
QMQB
Reference
FEL-0820
Location
St-Jérôme
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| Amperage | 1200 A |
| System Voltage | 600/347 V |
| Phase | 3Φ |
| Conductors | 4 |
| kAIC | 100 kA |
| Operation | |
| Frequency | 60 Hz |
| Max Circuits | 1 |
| Configuration | |
| Application type | Fused |
| Mounting Type | Bolt-on |
| Environment | |
| NEMA Rating | 1 |
| Physical | |
| Dimensions | 4′10″ × 7′8″ × 1′4″ |
Compatibility
Compatible breaker frames
QMQB
QMQB