400 A 600/347 V 3Ø Molded Case Breaker Electrical Panel
Ref: FEL-0843
Available
Qty 1
Brand
Square D
Model
E1
Catalog Number
NF484L4
Reference
FEL-0843
Location
St-Jérôme
Condition
New
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| Amperage | 400 A |
| System Voltage | 600/347 V |
| Phase | 3Φ |
| Conductors | 4 |
| Operation | |
| Frequency | 60 Hz |
| Max Circuits | 84 |
| Configuration | |
| Application type | Molded case breaker |
| Mounting Type | Bolt-on |
| Environment | |
| NEMA Rating | 1 |
| Physical | |
| Dimensions | 1′8″ × 7′3″ × 6″ |
Compatibility
Compatible breaker frames
EDB, EJB, EGB
EDB
EJB
EGB