650 kVA 3Ø 600ΔV → 400Y/231V Transformer
Ref: FEL-0888
Available
Qty 1
Brand
Delta
Catalog Number
CD3A0650S0117156
Reference
FEL-0888
Location
Lachute
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| kVA | 650 kVA |
| Primary | 600Δ V |
| Secondary | 400Y/231 V |
| Transformer Phase | 3Φ |
| Configuration | |
| With taps | Yes |
| Operation | |
| Frequency | 60 Hz |
| Environment | |
| NEMA Rating | 3R |
| Physical | |
| Weight | 1480 lbs |