2600 kVA 3Ø 34500Y/19920V → 398ΔV Oil Transformer
Ref: FEL-0891
Available
Qty 1
Brand
ABB
Catalog Number
F93X2ZY6D3L
Reference
FEL-0891
Location
Lachute
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| kVA | 2600 kVA |
| Primary | 34500Y/19920 V |
| Secondary | 398Δ V |
| Transformer Phase | 3Φ |
| Configuration | |
| With taps | Yes |
| Operation | |
| Cooling Type | Oil |
| Frequency | 60 Hz |
| Physical | |
| Weight | 14950 lbs |