1750 kVA 3Ø 34500ΔV → 575Y/332V Oil Transformer
Ref: FEL-0894
Available
Qty 1
Brand
Pauwels
Catalog Number
MC175345BE57002
Reference
FEL-0894
Location
Lachute
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| kVA | 1750 kVA |
| Primary | 34500Δ V |
| Secondary | 575Y/332 V |
| Transformer Phase | 3Φ |
| Configuration | |
| With taps | Yes |
| Operation | |
| Cooling Type | Oil |
| Frequency | 60 Hz |
| Physical | |
| Weight | 4616 lbs |