7500 / 10000 kVA 3Ø 25000ΔV → 13800Y/7967V Oil Transformer
Ref: FEL-0899
Available
Qty 1
Brand
Westinghouse
Model
ONAN/ONAF
Reference
FEL-0899
Location
Lachute
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| kVA | 7500 / 10000 kVA |
| Primary | 25000Δ V |
| Secondary | 13800Y/7967 V |
| Transformer Phase | 3Φ |
| Configuration | |
| With taps | Yes |
| Operation | |
| Cooling Type | Oil |
| Frequency | 60 Hz |
| Physical | |
| Weight | 15876 lbs |