225 kVA 3Ø 24940Y/14400V → 208Y/120V Oil Transformer
Ref: FEL-0904
Available
Qty 1
Brand
Carte International
Model
T1515001
Reference
FEL-0904
Location
Lachute
Condition
Used
Quantity
1
Specifications
| Electrical | |
|---|---|
| kVA | 225 kVA |
| Primary | 24940Y/14400 V |
| Secondary | 208Y/120 V |
| Transformer Phase | 3Φ |
| Configuration | |
| With taps | Yes |
| Operation | |
| Cooling Type | Oil |
| Frequency | 60 Hz |
| Physical | |
| Weight | 4301 lbs |